E rrallë/ Ishte thjesht një shitës çaji, por një fotografi i ndryshon jetën

schedule13:38 - 20 Shtator, 2020

schedule 13:38 - 20 Shtator, 2020

Arshad Khan është një shitësi çaji në Pakistan, të cili i ka ndryshuar jeta krejtësisht.

18-vjeçari me sy ngjyrë bojëqielli ishte duke shitur në tregun e Islamabadit, ku fotografja e famshme Haveria Ali i shkrepi atij një foto.

Por nga ajo shkrepje, mijëra njerëz në rrjetet sociale e shpërndanë, duke i lënë ‘pa fjalë’ të gjithë me ngjyrën unike të syve.

Ndërkohë disa ditë më vonë, Arshad realizoi fushatën e tij të parë si model.

“Që kur fotografia ime u bë virale, e kam kuptuar se jam bërë i famshëm. Shumë femra më kanë thënë se kam sy shumë të bukur”, u shpreh Arshad.

Gjatë një interviste dhënë një televizioni, Ashad ka thënë se dëshiron të luajë edhe në filma, dhe të jetë i famshëm sikurse aktori i famshëm indian, Sha Ruk Khan që konsiderohet si mbreti i Bollywood-it. l.k/abcnews.al