E gjithë familja me koronavirus, nuk dihet nga janë infektuar, 6 anetarët veteizolohen në banesë

schedule15:51 - 8 Prill, 2020

schedule 15:51 - 8 Prill, 2020

Familjarët nuk e dinë ende nga janë infektuar. Ata nuk ka histori udhërimi, as nuk pa pasur kontakte me persona që kanë qënë në itali kohët e fundit.

Dyshimet janë se virusi është marrë nga kontaktet e rastësishme apo mosrespektimi i distancimit social. Kryefamiljari i vatrës së re është shoferi i furgonit.

Pjestarët e familjes kanë shfaqur njëkohësisht simptoma dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësorë nëpërmjet numrit të Urgjencës. Pas testit ata rezultuan pozitiv.

Gjithashtu rastet po ndiqen nga mjekët herë pas herë, ndërsa është kryer dezinfektimi i pallatit dhe lagjes. Burime për abc.neës bëjnë me dije se vatrat nuk kanë lidhje me njëra-tjerën./abcnews.al