Nënshkruhet marrëveshja e rendësishme Kosovë-Serbi

schedule09:53 - 14 Shkurt, 2020

schedule 09:53 - 14 Shkurt, 2020

Ashtu siç ishte planifikuar, është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.

Kjo është bërë nën prezencën e ambsadorit amerikan Richard Grenell dhe presidentëve të dy shteteve Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç.

Në ceremoninë e nënshkrimit ka marrë pjesë edhe ambasadori Philip Kosnett dhe Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës Serbe për Kosovën Marko Gjuriç.