E ardhmja e Cavani, e ëma nuk duron: PSG s’po sillet si e meriton djali
Edinson Cavani

11:37 | 22/01/202011:370

Sulmuesi i PSG, Edison Cavani, është gjithmonë e më larg Parisit. Këtë gjë e ka konfirmuar dhe mamaja e tij, e cila insiston se djali i saj kërkon të transferohet tek Atletico Madrid. Uruguaiani e humbi vendin e titullarit në formacion, që nga ardhja e Mauro Icardit në ditën e fundit në merkaton e verës.

“Situata është e komplikuar, por ai dëshrion të luajë për Atleticon. Nëse jo tani, në verë me siguri që do të largohet. Kjo nuk varet nga djali im, por nga PSG-ja dhe Atletico Madrid. Unë nuk i kuptoj, edhe dëshirojnë që ai të qëndrojë, edhe luan për vetëm 6 minuta. Ata nuk po sillen ashtu siç Edison e meriton. Ai ka dhënë gjithçka në këto 7 vite këtu”. deklaron mamaja e sulmuesit, Berta Gomez.

Cavani numëron vetëm 9 paraqitje këtë sezon, shumë pak nga ajo që sulmuesi kërkon. 32-vjeçari ka shënuar 198 gola në 293 ndeshje në të gjitha kompeticionet në llogari të gjigandëve francezë, që kur ai u transferua në Paris në vitin 2013 nga Napoli për shumën e 55 milionë €. /abcnews.al

 

Edison Cavani me mamanë e tij, Berta Gomez

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono