Dortmund gati 40 milionë euro për Adeyemi, shihet si pasuesi i Haaland

schedule19:39 - 25 Janar, 2022

schedule 19:39 - 25 Janar, 2022

Borussia Dortmund kërkon përforcime në sulm dhe tenton për Karim Adeyemi.

Për të raportuar është transmetuesi Sky Sport Deutschland  sipas të cilit klubi gjerman është në bisedime me RB Salzburg për talentin gjerman të lindur në vitin 2002, duke shënuar tashmë 18 gola në 28 paraqitje sezonale deri më tani.

Nga Dortmundi, thuhet  se është gati një ofertë prej 40 milionë eurosh për ta çuar menjëherë në Bundesligë dhe për të forcuar kështu një repart që verën e ardhshme, sipas të gjitha gjasave, do të humbasë Erling Haaland. /abcnews.al/