Dita e punëtorëve, taksistët protestojnë kundër piraterisë

schedule10:15 - 1 Maj, 2018

schedule 10:15 - 1 Maj, 2018

Mëngjesin e sotëm në Vlorë dhe në Shkodër kanë qenë taksistët, ata që protestuan për ditën e 1 Majit. Të gjithë drejtuesit e këtyre qyteteve parkuan makinat para bashkive përkatese dhe kërkuan që ajo të ndërhyjë kundër mjeteve që nuk janë të licensuara për taksi. Taksistët thanë se kjo konkurrencë e pandershme po i dëmton dhe po falimentojnë, pasi qarkullojnë një numër i lartë automjetesh që bëjnë shërbimin taksi në mënyrë ilegale./abcnews.al