“Dhashë shpirtin për Vllazninë, iki pa pengje”, sulmuesi zyrtarizon ndarjen

schedule20:15 - 20 Shtator, 2020

schedule 20:15 - 20 Shtator, 2020

Merr fund aventura 2-vjeçare e Silvio Zogajt me Vllazninë. Sulmuesi lezhian ka ndërprerë bashkëpunimin me klubin shkodran, teksa ka bërë një dedikim shumë të bukur për kohën e kaluar me kuqeblutë. 8 gola realizoi 23-vjeçari me Vllazninë. Tani ka dalë lojtar i lirë dhe po pret oferta rreth hapit të radhës në karrierë.

Ndarjet janë gjithmonë të vështira, sidomos kur marrëdhënia është e fortë dhe e pastër. Në fund gjithmonë pyesim veten: çfarë mund të bëja më mirë? Çfarë gabimesh bëra gjatë rrugës? Si do të mbahem mend në skuadër?

Sot largohem nga Vllaznia. Largohem pa pengje, pa hatërmbetje, pa inate, vetëm me një mirënjohje të jashtëzakonshme për gjithçka. Po largohem dhe po marr me vete shumë dashuri dhe krenari që mi dhuruat këto dy vite.

Kam ndjerë nder dhe përgjegjësi të papërshkrueshme çdo herë që e kam veshur në trup fanellën e Vllaznisë. Jam përpjekur që në çdo ndeshje të jap maksimumin e forcave të mia. I kam mbrojtur ngjyrat e Vllaznisë me shpirt e me zemër dhe për këtë ndihem më shumë krenar.

Dua t’i falënderoj të gjithë stafet teknike me të cilët punova këto dy vite, në veçanti trajnerin Hasan Lika, kryetaren e bashkisë znj Voltana Ademi, administratorin Suad Lici, shokët e skuadrës me të cilët kemi qenë si një familje e madhe, dhe në fund, por jo më pak të rëndësishmit, tifozët e mrekullueshëm shkodranë, të cilët jetojnë me sportin e me Vllazninë .

E kam ndjerë respektin tuaj në shkallët e stadiumit dhe në rrugët e qytetit. Po largohem me një eksperiencë të bukur mbi shpatulla, i përgatitur për sfida të reja akoma më të vështira që sjell bota e futbollit. I uroj ekipit të Vllaznisë suksese dhe rikthim në majën e futbollit shqiptar aty ku e ka vendin! Nuk është kurrë një lamtumirë! Me respekt, Silvio Zogaj“, përfundon sulmuesi lezhian. /abcnews.al