Dasmë në kohë pandemie, çifti lidh kurorë me maska anti-gaz në fytyrë

schedule15:10 - 6 Qershor, 2020

schedule 15:10 - 6 Qershor, 2020

Një çift në Detroit të SHBA-ve ka lidhur kurore me maska në fytyre për t’iu përshtatur pandemisë.

36-vjeçari Matthew Engelke, dhe 28-vjeçarja Lilly Engelke née Ayrapetyan u martuan në një ndërtesë të braktisur pasi vendosën që të mos i anulonin planet për dasmë për shkak të koronavirusit.

Fotot e pazakonta tregojnë çiftin ndërsa shtrëngojnë duart dhe mbajnë vënë maska ati-gaz në një fabrikë të braktisur. Foto të tjera tregojnë çiftin duke u puthur ndërsa nëna e dhëndrit e sheh dasmën në mënyrë virtuale me anë të FaceTime.

Pamjet nga dasma u ndanë nga fotografi Scott Sprague, i cili përjetësoi ditën e rëndësishme për çiftin.

Dhëndri dhe fotografi, nga Detroiti të dy, kanë qenë miq për më shumë se një dekadë dhe kanë punuar bashkë për idenë e fotove të dasmës.

Fotografi tregon: “Fotoja ime e preferuar është ajo me maskën anti gaz ndërsa mes tyre ndodhet një mesazh që lexon: “Ajo për të cilën kemi nevojë në këtë botë është më shumë dashuri.” /abcnews.al/