Dalin pamjet, momentet e shpëtimit të Alvinit nga kampi në Siri

schedule11:11 - 7 November, 2019

schedule11:11 - 7 November, 2019

Alvin Berisha tashmë është një duar të sigurta jashtë Sirisë dhe sipas mediave italiane pritet të niset nga Libani për në Romë brenda disa orësh.

Ndërkohë, janë publikuar momentet e shpëtimit të Alvinit duke e marrë me eskortë nga kufiri mes Sirisë dhe Libanit për të dërguar në ambasadën italiane në Bejrut.

Shpëtimi i Alvinit u bë temë kryesore e emisionit “Le Iene” në Itali, të cilët shkuan në kampin “Al Hol” të Sirisë ku mbahen ish-luftëtarët e ISIS.

Alvini u dërgua në Siri nga nëna e tij, e cila shkoi atje për t’iu bashkuar të ashtuquajturit Shtet Islamik. Nëna më pas mbeti e vdekur gjatë luftës, ndërsa Alvini ngeli vetëm mes shkretëtirës siriane dhe xhihadistëve në kampe.

/abcnews.al