Celibashi: Përfundon printimi i fletëve të votimit për 6 qarqe, vijnë sot në Shqipëri

schedule10:33 - 16 Prill, 2021

schedule 10:33 - 16 Prill, 2021

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi ka bërë me dije se kanë përfunduar printimi i fletëve të votimit për gjashtë qarqe në vend.

Celibashi thekson se janë tashmë gati dhe do të mbërrijnë sot në Shqipëri fletët e votimit për qarqet Vlorë, Korçë, Berat, Gjirokastër, Elbasan dhe Fier.

“Ka përfunduar printimi dhe paketimi i fletëve të votimit për qarqet Vlorë, Korçë, Berat, Gjirokastër, Elbasan & Fier dhe mbërrijnë në Shqipëri brenda ditës së sotme.

Fletët e Votimit po printohen nga kompania sllovene Cetis,” shkruan Celibashi në një postim në rrjetet sociale.

g.v/abcnews.al