Buzëqesh Potter, Chelsea me një armë më shumë ndaj Crystal Palace

schedule11:00 - 28 Shtator, 2022

schedule 11:00 - 28 Shtator, 2022

Ndeshjet e kombëtareve në Nations League janë mbyllur mbrëmjen e djeshme, teksa tashmë vëmendjen do ta marrin kampionatet europiane.

Të gjitha kampionatet do të nisin me ndeshjet e tyre këtë fundjave, ndërsa një lajm pozitiv ka marrë trajneri i Chelsea, Graham Potter përpara sfidës së radhës në Premier League.

N’golo Kante është rikuperuar nga dëmtimi që mori në derbin ndaj Tottenham.  Titullari i skuadrës do të jetë i gatshëm për sfidën ndaj Crystal Palace dhe Potter mund të bazohet te eksperienca e francezit në mesfushë. /f.a/abcnews.al