Broja i pandalshëm në Holandë, zgjidhet në formacionin e javës

schedule20:35 - 1 Mars, 2021

schedule 20:35 - 1 Mars, 2021

Armando Broja vazhdon të tregojë se është një nga sulmuesit shqiptarë më në formë de është shndërruar në sulmuesin më të mirë te Vittesse.

Në javën e fundit ai ishte protagonist absolut, duke dhuruar një asist dhe shënuar një gol në fitoren 4-1 të skuadrës së tij ndaj Venlo, teksa kjo ishte ndeshja e dytë rresht që si gjeti golin.

Paraqitja pozitive Brojës është shpërblyer me formacionin më të mirë të javës në kampionatin holandez, Eredivise. WhoScored e vlerëson paraqitjen e tij me notën 8.9.

Broja ka luajtur 20 ndeshje në Eredivise në këtë sezon dhe ka mundur të shënojë 9 gola dhe të dhurojë 2 asiste. /abcnews.al