Boçi dhe Bylykbashi zgjidhen nënkryetarët e rinj të PD

schedule23:46 - 3 Qershor, 2022

schedule 23:46 - 3 Qershor, 2022

Oerd Bylykbashi dhe Luçiano Boçi do të jenë dy nënkryetarët e rinj të Partisë Demokratike.

Në garë për postin e nënkryetarit të Partisë Demokratike, ishin Belind Këlliçi, Agron Shehaj dhe Luçiano Boçi.

Boçi dhe Bylykbashi ishin më të votuarit nga anëtarësia e PD. Boçi mori 123 vota ndërkohë që Oerd Bylykbashi mori 107 vota.

/Abcnews.al/