Bien temperaturat, por mbetet rreziku i zjarreve

schedule14:56 - 12 Gusht, 2018

schedule 14:56 - 12 Gusht, 2018

Vlerat e termometrit kane rënë në 34 gradë celcius në zonat e ulëta, por rreziku për zjarre në vend nuk është larguar.
Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve paralajmeron risk të moderuar në shumicën e qarqeve.
Në qarkun e Shkodrës dhe atë të Korçës rreziku parashikohet të jetë më i lartë gjatë të hënës, ndërsa qarqet Berat dhe Korçë janë më pak të riskuara.

Ndërkohë, në zona të izoluara parashikohen edhe reshje shiu në formë shtrëngate, por që pritet të zgjasin pak.
Më të mundshme ato janë në terrent malore dhe gjatë pasditeve./abcnews.al