Barcelona nuk ka para për të marrë Neymar

schedule19:17 - 21 Gusht, 2019

schedule 19:17 - 21 Gusht, 2019

Barcelona nuk ka para për Neymarin. Sidoqoftë mbetet ende një betejë intensive mes Barcelonës dhe  Realit të Madridit për shërbimet e yllit brazilian Neymar. Të gjitha mediat botërore presin me mjaft kureshtje se cila do të jetë e ardhmja e 27-vjeçarit.

Barcelona nuk ka para për Neymarin. Kushton shumë, dhe operacioni me shkëmbim lojtarësh nuk vlen për PSG. Sinjali më i fundit që përcjellin edhe mediat vendase dhe shumë afër klubit blaugrana.

Sidoqoftë mbetet ende një betejë intensive mes Barcelonës dhe  Realit të Madridit për shërbimet e yllit brazilian Neymar. Të gjitha mediat botërore presin me mjaft kureshtje se cila do të jetë e ardhmja e 27-vjeçarit, ndërkohë që “El Chiringuito”, ka publikuar së fundmi një lajm të bujshëm.

Sipas prestigjiozes spanjolle, Barcelona nuk ka mjaftueshëm të ardhura për ta përballuar Neymarin, dhe si pasojë, destinacioni i tij i radhës do të jetë Madridi. Ndoshta Perez ka gati lëvizjen dhe një operacion banker për të sjellë në “Santiago Bernabeu” brazilianin.

Drejtuesit e Realit, janë në tratativa për të bindur yllin e PSG-së, teksa kalimi te “galaktikët” shihet si e vetmja zgjidhje. Kujtojmë që shifra që kërkojë parisienët për të lënë të lirë Neymarin është plot 222 milionë euro.

Një shifër e madhe, por që për momentin Barcelona ka bërë një dietro të vogël në aspektin e shifrës së lekëve, që janë shumë, teksa Reali pret. Barcelona është vënë në kërkim të një sulmuesi për të qenë zëvendësuesi i Luis Suarez. Dëmtimet e shumta kanë bërë që në sulm për momentin të jetë vetëm Griezmann pasi Messi, Suarez dhe Dembele janë të dëmtuar./ABC News Albania 24/7