Arrestohen dy të rinjtë shqiptarë në Itali, policia u gjen “të bardhë” të ndarë në doza, gati për t’u shitur

schedule11:04 - 18 Gusht, 2022

schedule 11:04 - 18 Gusht, 2022

Dy të rinj shqiptarë u arrestuan në Terni nga karabinierët të cilët sekuestruan 55 gramë kokainë, një pjesë e madhe e saj tashmë e ndarë në doza, dhe 48gr hashash, si dhe dhe material për paketimin e dozave.

Sipas hetuesve, droga ishte e destinuar të shitej totalisht me pakicë në sheshin Terni.

Policwt një makinë në të cilën ndodheshin dy shqiptarë të moshës 18 dhe 19 vjeç, të dy me banim në Terni. Pas kontrollit të automjetit dhe shtëpisë, u gjet droga dhe rreth 2000 euro cash, që supozohet se janë të ardhurat e shitjes. /abcnews.al