Ankthi vazhdon, regjistrohet një tjetër tërmet

schedule09:29 - 22 Shtator, 2019

schedule 09:29 - 22 Shtator, 2019

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë gjatë së dielës në Shqipëri. Tërmeti më i fundit është regjistruar në orën 9:05 dhe ishte me magnitudë 3.5. Sipas EMSC, epiqendra e lëkundjeve ishte 31 kilometra në perëndim të Tiranës dhe 2 kilometra në veri të Durrësit. Lëkundjet goditën në një thellësi prej 20 kilometrash.

Që pas tërmetit me magnitudë 5.8 Rihter që tronditi Shqipërinë paditen e së shtunë janë regjistruar edhe lëkundje të tjera. Në orën 00:07, një tërmet me magnitudë 4.8 tronditi vendin, ndërsa gjatë natës janë regjistruar goditje të tjera me magnitudë deri në 3.5.

/abcnews.al