Adili: Synonim fitoren ndaj Laçit, Nwabuezen e njihja shumë mirë!

schedule19:37 - 25 Janar, 2020

schedule19:37 - 25 Janar, 2020

Mevlan Adili, mbrojtësi i Vllaznisë, bëri një ndeshje të shkëlqyer sot përballë Laçit, aty ku u shpall dhe futbollisti më i mirë i takimit. 25 vjeçari arriti të neutralizojë në mënyrën më të mirë të mundshme sulmuesin Nwabueze, i cili është një ndër lojtarët më të mirë në Superiore. Pas ndeshjes, Avdili foli për Supersport, ku preku disa tema.

BARAZIMI – “Në këto ndeshje, mendoj se kur luan mirë të gjithë ekipi, i përgëzoj çunat për ndeshjen që bënë. Donim fitoren, por nëse nuk arrin të suksesi, e rëndësishme është të mos humbësh. Kështu që marrim një pikë.

NWABUEZE – “Laçi ka ekip të mirë, me djem të rinj. Për të analizuar ndeshjen, nuk kishte shumë nevojë, pasi e di çfarë lojtari është Nwabueze. Ka luajtur edhe ai në Maqedoninë e Veriut. Është lojtar i fortë, por arritëm të neutralizonim.

AMBIENTIMI – “Çunat këtu te Vllaznia janë fantastikë, si brenda, ashtu dhe jashtë fushe. Më kanë ndihmuar të ambientohem sa më shpejt dhe dua t’i falënderoj. Sa i takon rezultateve, këtë gjë do t’ia lëmë kohës”, përfundoi Adili./abcnews.al