Njerëzit nga e gjithë bota dhuruan para për 9-vjeçarin me nanizëm, familja bën gjestin e rrallë me to

08:23 | 28/02/202008:230

Videoja e një djaloshi me nanizëm i cili qante dhe thoshte se do të vriste veten pasi e tallnin, bëri xhiron e internetit .

Videoja e tij u publikua nga  e ëma, e cila kërkonte ndihmë për të duke dhënë mesazhin për t’i dhënë fund bullizmit.

Videoja bërin xhiron e rrjetit dhe të shumtë ishin ata që mbështetën vogëlushin shkruan FOX 10.

Për Quaden  edhe një llogari  bankare ku njerëzit mund të transferonin para në mënyrë që t’i mundësonin vogëlushit një udhëtim për në “Disneyland”.

Tashmë janë mbledhur me mijëra dollarë dhe familjes ju bë thirrje që të tërhiqte paratë.

Por, familja e Quaden ka bërë gjestin e veçantë duke mos i pranuar.

Mediat e huaja shkruajnë se ata nuk kanë pranuar shumë e mbledhur, pasi dëshirojnë që ato t’i japin për bamirësi tek njerëzit që kanë nevoja më të mëdha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono