VIDEO/ 18-vjeçari thyen semaforin, merr para me makinë një grup fëmijësh

schedule09:41 - 18 Maj, 2022

schedule 09:41 - 18 Maj, 2022

Një video tronditëse vjen nga Rusia, ku shfaqet një makinë që kalon në të kuqe dhe zvarrit studentët që kalojnë një vendkalim për këmbësorë. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Nizhny Novgorod

Në rrethana të paqarta, 18-vjeçari drejtues i mjetit, shkel dritën e kuqe të semaforit në qytetin e Nizhnit dhe bie mbi studentët.

Sipas informacioneve, katër nxënës të moshës 8 deri në 16 vjeç kanë mbetur të plagosur. /abcnews.al/