10 lojtarët me vlerën më të lartë në treg

schedule18:43 - 23 Shtator, 2022

schedule 18:43 - 23 Shtator, 2022

Transfermarkt tregon sot sipas studimit të bërë nga faqja e specializuar, braziliani dhe spanjolli janë dy lojtarët me vlerësimin më të lartë në La Liga, shkruan abcnews.al.

Podiumin e këtyre lojtarëve më të vlerësuar të kategorisë më të lartë të futbollit tonë e mbyllin dy futbollistë të Real Madridit.

Këta janë 10 lojtarët me vlerësimin më të lartë në La Liga:

-1. Vinicius (Real Madrid) me një vlerë prej 120 milionë euro

-2. Pedri (FC Barcelona) me një vlerë prej 90 milion €

-3. Aurélien Tchouameni (Real Madrid) me një vlerësim prej 80 milion €

-4. Fede Valverde (Real Madrid) me një vlerësim prej 80 milion €

-5. Gavi (Barcelona) me një vlerë prej 70 milion €

-6. Rodrygo (Real Madrid) me një vlerësim prej 70 milion €

-7. Ronald Araujo (Barcelona) me një vlerësim prej 60 milion €

-8. Ousmane Dembele (Barcelona) me një vlerësim prej 50 milion €

-9. Rapinha (FC Barcelona) me një vlerësim prej 50 milion €

-10. Jose Maria Giménez ( Atletico de Madrid ) me një vlerësim prej 45 milion €