Zyrtare/ Pritjes i erdhi fundi, Ramos debuton kundër St Etienne, ja formacionet zyrtare

schedule12:33 - 28 Nëntor, 2021

schedule 12:33 - 28 Nëntor, 2021

Pritjes i erdhi fundit, dhe Sergio Ramos do të bëjë sot debutimin e tij me skuadrën e PSG-së në ndeshjen kundër St Etienne në Premier League, që zhvillohet në orën 13:00.

Ramos u transferua në Paris në merkaton e verës, teksa për shkak të një dëmtimi ai nuk ka mundur të veshë fanellën e titullarit dhe të bënte debutimin e tij me skuadrën e re.

Trajneri Mauricio Pochettino i ka besuar Ramosit për ndeshjen e sotme duke i dhënë mundësinë të bëjë debutimin e shumë pritur nga tifozët.


Formacionet zyrtare: 

St Etienne: Green, Sissoko, Nade, Kolodziejczak, Trauco,  Maçon, Camara, Aouchiche, Bouanga, Boudebouz; Khazri

PSG: Donnarumma,  Hakimi, Ramos, Marquinhos, Bernat, Gueye, Danilo,  Di Maria, Messi, Neymar, Mbappe.  /f.a/abcnews.al