Zyrtare/ Holanda zgjedh pasuesin e Van Gaal, ish-trajneri i Barçës merr timonin e “Tulipanëve”

schedule10:02 - 6 Prill, 2022

schedule 10:02 - 6 Prill, 2022

Louis van Gaal do të largohet nga kombëtarja holandeze pas botërorit “Katar 2022” dhe ka qenë vetë trajneri i “tulipanëve” që e ka bërë të ditur diçka të tillë në një nga televizionet holandeze, pasi ish-timonieri i Manchester United po vuan nga sëmundja e kancerit, teksa po aktualisht po merr edhe trajtimet e duhura.

Holanda nuk ka humbur kohë dhe ka gjetur menjëherë edhe zëvendësuesin e tij, i cili tashmë zyrtarisht do të jetë Roland Koeman.

Ish-trajneri i Barcelonës do të ulet në stolin e “Tulipanëve” menjëherë pas përfundimit të botërorit “Katar 2022”, praktikisht Koeman do të marrë çelësat e kombëtares në fillim të vitit 2023,  me kombëtaren e Holandës që e ka zyrtarizuar këtë gjë para pak minutash.

/f.a/abcnews.al