Zjarrfikësit në Kosovë shpëtojnë macen që kishte mbetur në shtyllë

schedule20:45 - 6 Maj, 2021

schedule 20:45 - 6 Maj, 2021

Zjarrfikësit e Kosovës kanë bërë një gjest që ka tërhequr vëmendjen dhe është duartrokitur sot.

Në një video të dërguar në Gazetën Express, shihet se si një ekip i zjarrfikësve ndihmon një mace të ngujuar në një shtyllë elektrike.

Zjarrfikësit arrijnë të zbresin macen ndërkohë që e gjithë ngjarja është filmuar nga qytetarët.