Zelensky: Rusia po planifikon sulme të reja në jug

schedule11:45 - 30 Nëntor, 2022

schedule 11:45 - 30 Nëntor, 2022

Volodymyr Zelenskyy ka deklaruar në një postimë në Telegram se Rusia po komploton një lloj manovre në jug të Ukrainës.

“Pavarësisht humbjeve jashtëzakonisht të mëdha ruse, pushtuesit ende po përpiqen të avancojnë në rajonin e Donetskut, të fitojnë terren në rajonin e Luhansk, të përparojnë në rajonin e Kharkiv, ata po planifikojnë diçka në jug”, shkroi ai.

“Por ne po durojmë dhe  më e rëndësishmja  do të nuk lejojmë armikun të përmbushë synimet e tij,” tha ai.

/abcnews.al