Zbulimi i Celtic, United interesohet për talentin francez

21:28 | 03/01/202021:280

Manchester United kërkon me doemos të përforcohet në merkaton e janarit dhe Ole Gunnar Soslkjaer ka identifikuar Odsonne Edouard si lojtarin perfekt për sulmin. 21 vjeçari u transferua këtë sezon te Celtic dhe po bën paraqitje të shkëlqyera.

Edouard është një produkt i akademisë së PSG-së, por nuk arriti të gjejë hapësira në kryeqytetin francez. Si pasojë, sulmuesi u transferua në Skoci për 1.5 milionë euro.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që çmimi në treg të rritet ndjeshëm dhe sipas medieve angleze, United është gati të paguajë plot 15 milionë euro për shërbimet e tij. Mbetet për t’u parë se si “Djajtë e Kuq” do të veprojnë në lidhje me transferimin e 21 vjeçarit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono