Zaev vizitë një ditore në Tiranë

schedule13:57 - 12 Mars, 2019

schedule 13:57 - 12 Mars, 2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut do jetë nesër në Tiranë për një vizitë zyrtare 1 ditore. Sipas Klan Maqedonia, ai do shoqërohet nga zëvendëskryeministri për cështje europiane, Bujar Osmani dhe ministri i Jashtëm Nikola Dimitrov.

Delegacioni maqedonas do pritet në një ceremoni zyrtare në pallatin e brigadave nga kryeministri Edi Rama. Dy kryeministrat Rama e Zaev do kenë një konferencë të përbashkët për shtyp në orën 11:15.

Delegacioni maqedonas do ketë takime me presidentin e republikës Meta e kreun e Kuvendit Ruçi./abcnews.al