Yuri Kim takon Ramën, kryeministri poston fotot

schedule12:14 - 31 Janar, 2020

schedule 12:14 - 31 Janar, 2020

Ambasadorja amerikane e sapo ardhur në Tiranë ka zhvilluar një mori takimesh me drejtues të vendit duke patur fokus organet e drejtësisë.

Sëfundmi ajo takoi edhe kryeminsitrin Rama, ndërsa ky i fundit publikoi fotot në Tëitter duke theksuar se SHBA dhe Shqipëria kanë prioritete të përbashkëta në kuadër të vendosjes së shtetit ligjor në vend.

“Takimi i mirëseardhjes së ambasadores amerikane Yuri Kim me fokus në prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate. Koinçidencë e bukur mbledhja e mëpastajme e qeverisë, ku kaluam paketën AntiKÇK&Ligjin Special për masat pasurore ndaj krimit të organizuar”, shkruan Rama. /abcnews.al