Xherdan Shaqiri i çmuar për Klopp, Roma dhe Sevilla kanë vetëm një shans

schedule20:27 - 21 Janar, 2020

schedule 20:27 - 21 Janar, 2020

E ardhmja e Xherdan Shaqirit është ë ndarë mes Romës dhe Sevillas. Sulmuesi shqiptar kërkohet me ngulm nga këto dy klube që e kanë kërkuar në huazim, por ky opsion përjashtohet nga Liverpool.

The Mirror raporton se Jurgen Klopp ka bllokuar largimin e 28-vjeçarit, edhe pse nuk po e aktivizon shumë këtë sezon. Gjermani e cilëson të rëndësishëm për vijimin e sezonit dhe e do në ekip, të paktën deri në fund të sezonit.

“The Reds” ia kanë bërë të ditur Romës dhe Sevillas mundësinë e vetme që kanë. Lojtari nga Gjilani mund të largohet vetëm në verë dhe për të ndodhur diçka e tillë nevojiten të paguhen 30 milion euro. /abcnews.al