Xhaçka: Pritet keqësim i situatës, apel banorëve për evakuim

schedule11:32 - 1 Dhjetor, 2017

schedule 11:32 - 1 Dhjetor, 2017

“Një natë e vështirë, por e menaxhueshme është ajo që kaluam”- tha Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ndërsa paralajmëroi përkeqësim të situatës.

“500 efektivë u angazhuan në zonat më të prekura nga moti i keq efektivët tanë kanë mundur të evakuojnë 315 persona, 250 kanë qenë të bllokuar në Autostradën Tiranë-Durrës”-tha Xhacka.

Ajo u bëri apel atyre që ndodhen pranë zonave të rrezikut që të largohen menjëherë dhe të bashkëpunojnë me forcat e armatosura për t’u evakuuar. E gjithë struktura shtetërore është në këmbë për të përballuar situatën-tha ajo./abcnews.al

 

https://youtu.be/z68Xba0Cs7A