Vllaznia gjen trajner të ri, Auron Miloti do të zëvendosjë Mirel Josën

schedule16:18 - 20 Mars, 2023

schedule 16:18 - 20 Mars, 2023

Trajneri Mirel Josa u shkarkua dje në mbrëmje nga Vllaznia si pasojë e rezultateve negative në javët e fundit.

“Shkodra Sport” raporton se tashmë tekniku i klubit do të jetë Auron Miloti dhe në vendin e tij, atë drejtorit sportiv do ta marrë Vioresin Sinani.

Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndryshoje tani tek ekipi dhe kuptohet që pritshmëritë janë për rezultatet e saj. Vllaznia ka pesë javë që nuk fiton në kampionat dhe kjo i ka vënë në dyshim objektivat e saj dhe tashmë shpresat janë për një ndryshim të situatës.

Mbetet për t’u parë se çfarë do të ndryshoje tani tek ekipi dhe kuptohet që pritshmëritë janë për rezultatet e saj. Vllaznia ka pesë javë që nuk fiton në kampionat dhe kjo i ka vënë në dyshim objektivat e saj dhe tashmë shpresat janë për një ndryshim të situatës. /G.D abcnews.al/