Vllaznia dhe Teuta u përballën në fundjavë, me mungesa në sfidat e radhës

schedule15:32 - 5 Dhjetor, 2021

schedule 15:32 - 5 Dhjetor, 2021

Vllaznia dhe Teuta u përballën me njëra-tjetrën në fundjavë teksa nuk shkuan më shume së barazimi 1-1 mes tyre.

Një sfidë që shkodranët e luajtën për pjesën më të madhe të saj me një lojtar më pas. Ishte sulmuesi Aralica i cili mori karton të kuq kundër Teutës në minutën e 33 dhe në këtë mënyrë do të humbasë edhe sfidën e radhës që skuadra e Vllaznisë do të luajë kundër Partizanit në stadiumin “Loro Boriçi”.

Edhe te skuadra e Teutës do të ketë një mungesë në sfidën kundër Dinamos e cila do të zhvillohet ditën e martë në “Elbasan Arena”. Trajneri Renato Arapi duhet të bëjë pa Asion Daja i cili ka plotësuar numrin 4 të kartonëve të verdhë. Lajm i mirë është se djemve të detit iu kthehet Albano Aleksi që ishte i pezulluar për shkak kartonësh, duke munguar në sfidën me shkodranët. /f.a/abcnews.al