VIDEO | Zhbllokohet El Clasico, gol historik nga Vinicius Junior

schedule22:33 - 1 Mars, 2020

schedule 22:33 - 1 Mars, 2020

Braziliani i Real Madrid, Vinicius Junior, është njeriu që zhbllokoi El Clasicon, pas plot 71 minutash lojë. Anësori brazilian bëhet adoleshenti i parë që shënon që nga viti 2003 në ndeshjen më të rëndësishme në botë (adoleshenti i fundit ishte Leo Messi).

Pasi merr një pasim fenomenal nga Toni Kross, Vinicius del i lirë nga e majta dhe i afrohet me shpejtësi zonës së Barcelonës. Gjuajtja e tij, devijohet nga Pique dhe Ter Stegen shtanget. 1-0 Real Madrid!/abcnews.al

La Liga

Real Madrid – Barcelona  1-0
Vinicius Jr. 71′