VIDEO/ “Ti je baba jonë, të rujt i madhi Zot”: Qytetarja nga Durrësi mallëngjehet nga prania e Ramës

11:47 | 03/12/201911:470

Ndërkohë që po takonte qytetarët e Durrësit gjatë ditës së djeshme, kryeministri Rama u përball edhe me një zonjë e cila nuk e kurseu mallëngjimin që ishte në prani të të parit të qeverisë.

“Ai është baba jonë”, tha qytetarja teksa Rama debatonte me një grua tjetër që i kërkonte llogari për lejet e ndërtimit pa kriter të lëshuara nga Vangjush Dako.

Teksa Rama i thoshte largohu gruas që kërkonte llogari për lejet e Dakos, qytetarja vijoi duke thënë se “Rama ishte babë për të gjithë”.

Ndërkohë, një qytetare tjetër, thotë: “Shyqyr që na erdhe, na kënaqe sytë”.

Diskutimi mes tyre:

Qytetarja: Ai është baba jonë

Rama: UNë baba jot?

Qytetarja: Jo jo, ti je babë për të gjithë

Rama: Unë e di që jam plak, por deri në këtë pikë..të paktën thuaj që jam shoku yt jo babai yt se më shkatërrove..

Qytetarja: Ti je babë për të gjithë..

Rama: Po e di moj e di..aman mër shpirt.

Qytetarja: Ty të ruajt i madhi Zot…

Ndërkohë, pak momente para kësaj bisede, Rama ishte përplasur me një grua, e cila akuzonte Vangjush Dakon për lejet e ndërtimit duke quajtur “xhuxhi”. Rama i tha gruas në fjalë që të largohej nga aty duke e quajtur provokatore.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono