VIDEO/ Sadio Mane i pakapshëm, Christensen lë Chelsea me një lojtar më pak

schedule18:18 - 20 Shtator, 2020

schedule 18:18 - 20 Shtator, 2020

Chelsea-Liverpool është supersfida e javës së dytë në Premier League. Kampionët e Jurgen Klopp kanë dominuar pjesën e parë në sfidën që po luhet në “Stamford Bridge”, por pa arritur dot te goli.

45 minutat e para janë mbyllur 0-0, teksa Roberto Firminho dhe Timo Werner krijuan rastet më të rrezikshme për ekipet e tyre. Liverpool pati një mundësi shumë të mirë në minutën e fundit të pjesës së parë.

https://streamable.com/ghx4wp

Sadio Mane marshoi i vetëm drejt portës vendase, por Andreas Christensen e frenoi në mënyrë të parregullt. Karton i kuq për mbrojtësin danez dhe Chelsea i Frank Lampard me një lojtar më pak. /abcnews.al