VIDEO/Qeni i merr mikrofonin gazetares në transmetim “live”, momenti bën xhiron e rrjetit

schedule11:27 - 3 Prill, 2021

schedule 11:27 - 3 Prill, 2021

Mund të duket si një skenë komike në një film, por është e vërtetë. Gazetares ruse Nadezhda Serezhkina, i ka ndodhur pabesia teksa raportonte për ardhjen e pranverës në Moskë.

Një qen i racës “Labrador Retriever”, i ka rrëmbyer mikrofonin nga dora gazetares dhe ka vrapuar menjëherë. Ndërkohë Serezhkina ka vrapuar pas tij duke bërtitur: “Ndalo, ndalo, eja këtu”.

Ndërsa spikerja e lajmeve në televizionin Mir TV detyrohet të ndërpresë lidhjen me gazetaren.

Mirëpo, pak më vonë gazetarja lidhet sërisht, pasi kishte rimarrë mikrofonin me dy shenja të dhëmbëve të qenit./abcnews.al