VIDEO | Politikani italian poston videon shokuese, tregon si u krijua koronavirusi

22:36 | 25/03/202022:360

Matteo Salvini është një politikan ndryshe. Ish-zëvendës kryeministri dhe ish-ministri i brëndshëm i Italisë, njihet si një tifoz i thekur i Milanit dhe deklaratat e tij bëjnë gjithmonë lajm dhe krijojnë polemika.

Së fundmi ka postuar një video që është bërë virale në rrjetet sociale, aty ku thuhet se shkëncëtarët kinezë po prodhonin në laborator një virus të rrezikshëm. Video i përket vitit 2015 në emisionin “Leonardo” të vendit fqinj.

Gjithçka ishte parashikuar me një saktësi të frikshme dhe të pabesueshme. Në video sqarohet se si bashkimi i miut me lakuriqin e natës do të krijonte supervirusin e quajtur koronavirus, një vazhdimësi e virusit Sars. Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono