Video/Një dyqan përfshihet nga flakët në qytetin e Vlorës

schedule11:23 - 14 Gusht, 2018

schedule 11:23 - 14 Gusht, 2018

Një dyqan për tregtimin e rrobave të përdorura u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës. Ngjarja ndodhi në lagjen “Hajro Çakërri” dhe dyshohet se shkak është bërë një shkëndije elektrike. Ndërtesa ishte e vjetër dhe u dëmtua e gjitha pavarësisht ndërhyrjes së zjarrfikësve që lokalizuan flakët dhe më pas shuan zjarrin. Dëmë në njerëz për fat nuk pati./abcnews.al