VIDEO/ Nga Chelsea, te Besiktas: Sulmuesi belg prezantohet si… Batman

schedule14:19 - 18 Gusht, 2021

schedule 14:19 - 18 Gusht, 2021

Michy Batshuayi do të luajë në Superligën e Turqisë sezonin e ardhshëm. Sulmuesi belg ka rinovuar kontratën me Chelsea deri më 30 qershor 2023 fillimisht dhe më pas është huazuar te Besiktas.

Këta të fundit kanë menduar ta prezantojnë në mënyrë unikale sulmuesin 27-vjeçar, i cili vjet ishte pjesë e Crystal Palace në Premier League.

Batshuayi paraqitet nga Besiktas si Batman, duke treguar edhe pritshmëritë e larta që kanë bardhezinjtë nga sulmuesi i tyre i ri. /abcnews.al