VIDEO/ Me karrige në duar, tifozët sulmojnë punonjësin e stadiumit në Greqi, arrestohet 20-vjeçari shqiptar

schedule09:49 - 15 Shtator, 2022

schedule 09:49 - 15 Shtator, 2022

Një 20-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Greqi, pas një sherri mes tifozëve.

Në total kanë rënë në pranga 6 persona, edhe personi i plagosur nga ngjarja, pasi kishte mbi vete një thikë.

Siç rezultoi nga hetimi i policisë, një shtetas 26-vjeçar, i cili punonte në një tribunë ekipesh sportive, është sulmuar nga persona që mbanin objekte (dru dhe ndenjëse), ku përfshihen të huajt e mësipërm.

Gjatë ngjarjes, 26-vjeçari me një send të mprehtë ka tentuar pa sukses të godasë sulmuesit, ndërsa një shtetas 22-vjeçar është sulmuar fizikisht pa u lënduar.

26-vjeçari është dërguar në spitalin e qytetit ku po trajtohet nën mbikëqyrjen e policisë, shkruajnë mediat greke.

20-vjeçari do të dërgohet në Prokurorinë kompetente, ndërkohë që vijojnë hetimet për kapjen dhe kapjen e 25-vjeçarit, si dhe identifikimin e të tjerëve të përfshirë në ngjarje. /abcnews.al