VIDEO/ Lëkundjet e forta të tërmetit në Turqi, ndahet në mes pista e aeroportit

schedule08:24 - 6 Shkurt, 2023

schedule 08:24 - 6 Shkurt, 2023

Në Hatay, një nga provincat e prekura nga tërmeti me magnitudë 7.8, është dëmtuar pista e aeroportit.

Na pamje duket çarje dhe ngritje e asfaltit.

Si pasojë e tërmetit deri më tani raportohet për mbi 300 viktima, në Turqi dhe Siri.

Shikoni KËTU pamjet e pistët së shkatërruar. r.t/abcnews.al