VIDEO | Kean gjen golin e parë anglez, Gabriel Jesus humbet shansin e artë

schedule21:17 - 21 Janar, 2020

schedule 21:17 - 21 Janar, 2020

Everton ka gjetur golin e avantazhit në ndeshjen shtëpiake kundër Newcastle, ndërsa Manchester City ka humbur një mundësi të artë për të zhbllokuar ndeshjen kundër Southampton. Moise Kean është zgjedhur si titullar sonte nga Carlo Ancelotti dhe ish-sulmuesi i Juventusit ka shfrytëzuar shansin e tij. 19-vjeçari ka marrë një pasim nga braziliani Bernard në minutën e 30-të dhe ka dërguar topin në rrjetë.

Nuk është hera e parë që Gabriel Jesus humbet një penallti. “Cityzens” po luajnë jashtë fushe kundër Southampton dhe pak minuta më parë (36′) kishin mundësinë për të kaluar në avantazh. Ekipi i Guardiolës fitoi një penallti dhe përsipër e mori sulmuesi brazilian. Goditja e Gabriel Jesus është pritur nga Henderson dhe në stadium nisi festa. /abcnews.al