VIDEO/ Frikë në NBA, ylli i LA Clippers përfundon i gjakosur në parket

schedule12:35 - 26 Dhjetor, 2020

schedule 12:35 - 26 Dhjetor, 2020

Panik në ndeshjen e djeshme mes LA Clippers dhe Denver. Basketbollisti i ekipit pritës, Kawai Leonard, e përfundoi duelin para kohe për shkak të një dëmtimi i cili i trembi të gjithë të pranishmit në stadium.

Gjatë një kërcimi amerikani u godit me bërryl nga shoku i tij i skuadrës, Serge Ibaka, çka solli rrëzimin e tij në tokë. Lenard u “pushtua” nga gjaku dhe qëndroi për disa çaste i shtrirë në dysheme.

Fatmirësisht, ai nuk kishte asgjë serioze, por gjithsesi u dërgua për në dhomat e zhveshjeve ku mori dhe ndihmën e shpejtë. Ishte e pamundur për të për ta vazhduar ndeshjen, e cila përfundoi në shifrat 121-108 për LA Clippers. /abcnews.al