VIDEO/ Fitorja e dhjetë radhazi dhe titulli i 34 në histori, Reali “mbreti” i Spanjës

schedule22:59 - 16 Korrik, 2020

schedule 22:59 - 16 Korrik, 2020

Real Madrid fitoi 2-1 përballë Villareal dhe u shpall kampion i Spanjës. Suksesi i dhjetë radhazi për ekipin e Zidane, goli i 22-të në kampionat për këtë sezon për Karim Benzema dhe titulli i 34-t në historinë e “Los Blancos”.

Golat e REAL MADRID-VILLAREAL

Sulmuesi francez zhbllokoi shifrat pas gjysmë ore pas asistit të marrë nga Luka Modric, ndërsa dyfishimi erdhi në minutën e 77-të. Reali fitoi një penallti dhe ekzekutimin e mori përsipër Sergio Ramos.

Kapiteni shënoi, por goditja u përsërit për futjen e palejuar të lojtarëve në zonë. Goditjen e dytë e mori përsipër Benzema, i cili nuk gaboi. Iborra shënoi golin e nderit për miqtë në minutën e 83-të.

Golat e BARCELONA-OSASUNA

Në ndeshjet e tjera të javës së parafundit në La Liga, ra në sy humbja 1-2 e Barcelonës në “Camp Nou” përballë Osasunës. Eurogoli i Leo Messit nuk i mjaftoi katalanasve, me miqtë që shënuan dy herë dhe u larguan me tre pikë. /abcnews.al

Renditja e La Liga