VIDEO/ Finalja e Europa League shkon në shtesa

schedule22:57 - 18 Maj, 2022

schedule 22:57 - 18 Maj, 2022

Nuk ka fitues brenda 90 minutave të finales së Europa League mes Rangers dhe Frankfurtit.

Takimi përfundoi 1-1 dhe tashmë skuadrat do t’i drejtohen shtesave me nga 15 minuta secila.

Ndërkohë, sa i përket golave, Rangers zhbllokoi shifrat me Aribo 57′, ndërsa Frankfurt barazoi me Borre në minutën e 69′.