VIDEO/ E mbani mend Hulk? Shikoni ndërhyrjen e rëndë ndaj kundërshtarit ne vendin e “keq”

schedule19:16 - 11 Maj, 2022

schedule 19:16 - 11 Maj, 2022

Hulk po përballet me një pezullim prej 12 ndeshjesh për “dhunë fizike” pasi goditi një rival në vendin e keq të gjinisë mashkullore.

Sulmuesi ikonë Hulk, 35 vjeç, kreu aktin befasues në një ndeshje të ligës braziliane muajin e kaluar.

Ylli i Atletico Mineiro-s po sfidonte një lojtar të Coritiba-s për topin kur ai e sulmoi me zemërim.

Hulk ngriti këmbën lart për të kontaktuar me zonën e ndjeshme të kundërshtarit të tij.


Dhe pavarësisht se shkaktoi një përleshje masive përpara se loja të përfundonte në barazim 2-2, Hulk mori vetëm një karton të verdhë për veprimet e tij.

Megjithatë, ish-ylli i Porto-s dhe Zenit-it tashmë do të transportohet para Gjykatës së Lartë të Drejtësisë Sportive.

Mundo Deportivo pretendon se Hulk do të jetë në “gjyq” javën e ardhshme për “dhunë fizike”.

Dhe ai mund të goditet me një pezullim të madh që varion nga katër deri në 12 ndeshje.

Por një dënim më i butë mund ta bënte Hulk të përjashtohej për tre ndeshje, ekuivalente me marrjen e një kartoni të kuq direkt./ h.ll/abcnews.al