VIDEO/ Debate të shumta në Angli, a është karton i kuq ky për Jimenez?

schedule11:12 - 19 Mars, 2022

schedule 11:12 - 19 Mars, 2022

Wolves u mposht mbrëmë me rezultatin 2-3 nga Leeds United, por një episod ka pasur ndikim të madh në ecurinë e ndeshjes.

Raul Jimenez është ndëshkuar me karton të kuq në fillim të pjesës së dytë. Ai mori të verdhin e dytë.

Vendimi i arbitrit ka shkaktuar shumë debate. Pamjet janë ato që flasin dhe kartoni i dhënë për sulmuesin është i tepruar, madje shumëkush mendon se është shkaktuar faull kundër tij. / abcnews.al