VIDEO/ Broja i pandalshëm në Holandë, ylli kuqezi gjen golin e radhës

schedule14:17 - 29 Nëntor, 2020

schedule 14:17 - 29 Nëntor, 2020

Armando Broja është i pandalshëm me Vitesse në Holandë. Sot djaloshi e nisi sërish si titullar ndeshjen ndaj Fortuna Sittard dhe sërish e la shenjën e tij.

Sulmuesi gjeti golin e dytë për Vitesse në minutën e 84-t dhe siguroi triumfin. Ylli i kombëtares sonë gjeti golin pas një krosi të Tannane nga goditja e dënimit.

Sfera kaloi gjithë pasqyrën e portës dhe Broja fitoi duelin me të gjithë dhe tundi rrjetën. Ky ishte goli i pestë i Brojës në Eredivise në gjashtë ndeshje të nisura si titullar.

Padyshim një nga më të mirët e skuadrës së tij dhe kombëtares kuqezi. Kujtojmë që Broja është i huazuar te Vitesse deri në fund të sezonit nga Chelsea. /abcnews.al