VIDEO/ Barazime për Dortmund dhe M’Gladbach, Reyna realizon eurogol

schedule17:26 - 5 Dhjetor, 2020

schedule 17:26 - 5 Dhjetor, 2020

Mbyllet në barazim 1-1 ndeshja Eintracht Frankfurt-Dortmund. Japonezi Kamada kaloi vendasit në avantazh në minutën e nëntë. Verdhezinjtë reaguan në pjesën e dytë dhe barazuan rezultatin me një eurogol të 18-vjeçarit Giovanni Reyna.

Golat dhe rastet e EINTRACHT FRANKFURT-DORTMUND

Pa fitues u mbyllën edhe dy ndeshjet e tjera: Freiburg-M’Gladbach dhe Koln-Wolfsburg. Të dy takimet prodhuan të njëjtin rezultat: 2-2. Arminia Bielefeld fitoi 2-1 takimin e mbijetesës me Mainz. Në orën 18:30 luhet edhe supersfida e javës së dhjetë të Bundesligës.

Bayern Munchen pret në fushën e vet Leipzig. Një përballje e fortë mes dy ekipeve të para. 22 pikë numërojnë kampionët në fuqi, ndërsa djemtë e Nagelsmann kanë dy pikë më pak. /abcnews.al