VIDEO/ Banesa të kthyera në gërmadha, pamje të frikshme nga qytetet e shkatërruara në Turqi

schedule12:18 - 7 Shkurt, 2023

schedule 12:18 - 7 Shkurt, 2023

Dy tërmetet 7.8 dhe 7.8 në juglindje të Turqisë, kanë shkaktuar dëme kolosale në jetë njerëzish dhe në ifrastrukturë.

Dy qytetet më të prekura janë ato të Gaziantep, që ishte epiqendra e lëkundjeve të para dhe Hatay.

Pamjet që janë kapur me dron, tregojnë dëmin e jashtëzakonshëm dhe shndërrimin e frikshëm që i është bërë këtyre qyteteve.

Teksa i shikon nga larg, mund të krahasohen me qytetet e ukrainës që janë pushtuar nga Rusia dhe janë shkatërruar nga raketet.r.t/abcnews.al